from 500,00₺
Rezervasyon Yap

Kuzey Kapadokya Özel Tur

Created with Sketch. Göreme, Avanos, Ürgüp
Derece yok

Süre

8 Saat

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Boyutu

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

Türkçe ve İngilizce Konuşan Rehberimiz şirketimize ait servis ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otellerinizden alır ve ilk durağımız Uçhisar Kale altı ile Kapadokya kırmızı turumuz başlar. Rehberimiz bulunduğunuz yer ile ilgili bilgileri size aktarır ve ardından

Tur Lokasyonları

 • Uçhisar Kale Altı
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Çavuşin Köyü
 • Avanos (Çölmek Atölyesi
 • Paşabağı/Zelve
 • Devrent Vadisi
 • Aşk Vadisi
 • Ürgüp Şarap Fabrikası

Uçhisar Kalesi etrafında fotoğraf molası verilir.

İkinci durağımız olan  Göreme Açık Hava Müzesine hareket edilir.

1985 yılından beri  Unesco Dünya Mirasları listesinde  bulunan Göreme Açık Hava Müzesinde kaya kiliseleri, ilk Hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri, Roma zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı gezerek görebilirsiniz.

Kilise ve şapellerin duvarlarında sıra dışı binlerce yıllık olan freskleri görebilirsiniz. Duvarlardaki Freskler günümüze kadar dayanmış ve bugüne kadar gelmiştir.

Şimdi Aşk Vadisine geçiyoruz. Kapadokya bölgesinin en önemli yerlerinden biri olan aşk vadisi şahane yapılarıyla kendinde hayranlık bırakan peribacalarıdır. Üzerine Şapka konmuş silindir görünümündeki peri bacalarının ihtişamına hayran kalacaksınız aşk sembollerinin muhteşem yansımalarında fotoğraf çekmek için sıra beklemeniz gerekecek. Bu oluşumlar ihtişamı, boyutları ve kendine özgü renkleriyle etkileyiciliğinin sınırlarını zorlayan görünüşleri ile sizi kendisine hayran bırakacaktır.

Sonraki durağımız Paşabağı-Zelze‘dir. Burada Aziz Simeon adına yapılmış şapel ve birçok kaya mekânları bulunur. 3 vadiden oluşan Zelve ören yerinde peribacaları çok yoğundur. Hıristiyanların 9. ve 13. yüzyıllarda yerleştikleri önemli bir yerleşim ve dini merkezdir. Geyikli, Balıklı ve Üzümlü kiliseler bu vadide bulunan en önemli kiliseleridir ve ikonoklastik dönem öncesine aittirler. Ayrıca burada 1952 yılına kadar iskân edilmiş bir çok yapıya da rastlanmaktadır.

Daha sonra tarihi ve eski bir Yunan Köyü olan Çavuşin Köyü’ne kısa bir gezi düzenliyoruz.

Yerel bir restaurantta Kapadokya’ya özgü öğle yemeğine katılıyoruz ve yemekten sonra Avanos ilçesine yol alıyoruz.

Burası milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığında pişmiş toprak ile çanak, çömlek, ve seramik atölyelerine ev sahipliliği yapan sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneyimleme şansını buluyorsunuz.

Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak Avanos’dan geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Hallys olarak da bilinen Kızılırmak’dan gelir.

Çanak ve çömlek atölyesi olan bir dükkanı ziyaret ediyoruz. Çanak ve çömlek yapılışını izleyip ayrıca sizlerde çanak, çömlek yapımını deneyebilirsiniz.

Bir sonraki gideceğimiz yer  ise Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)’e olarak ta bilinir.

Hayallerinizi büyüleyecek olan Devrent Vadisinde mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş kayaları ve  şekilleri yakından görebilmektesiniz.

Son durak olan Ürgüp’e geçiyoruz bir çok Türk dizisinin (Asmalı Konak, Yer gök aşk, Aşk ve Mavi, Yılanların Öcü, Maria ve Mustafa ve Zümrüdü Anka gibi) çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Kapadokya’nın sembolü olan üç güzeller peri bacalarını da görebilirsiniz.

Günün sonunda Kapadokya’nın doğal yapımı olan şarap fabrikasından birini ziyaret ederek Kapadokya kırmızı turumuzu noktalıyoruz ve kaldığınız otele geri bırakılıyorsunuz.

Daha Fazlasını Görüntüle

Dahil Olanlar/Olmayanlar

 • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
 • Klimalı 6-19 Kişilik Konforlu Araçlar
 • Otelden Alış ve Otele Bırakış
 • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
 • Kişisel Harcamalar
 • İkram Dışı İçecekler
 • Öğle ve Akşam Yemeği

Tur Yerleri

Created with Sketch. Göreme, Avanos, Ürgüp

S.S.S

Servis ile Nerelerden Alınıcağız?
Otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir.

Değerlendirme

0/5
Derece yok
İnceleme 0 genel bakış
Mükemmel
0
Çok İyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Berbat
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir inceleme yazın

Created with Sketch.
ücret 500,00₺

Ayrıca gibi olabilir

Bize Bir Mesaj Yazın!