from 250,00₺
Rezervasyon Yap

Kapadokya Kırmızı Tur

Created with Sketch. Göreme Avanos Çavuşin
Derece yok

Süre

8 Saat

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Boyutu

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

Türkçe ve İngilizce Konuşan Rehberimiz şirketimize ait servis ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otellerinizden alır ve ilk durağımız Uçhisar Kale altı ile Kapadokya kırmızı turumuz başlar. Rehberimiz bulunduğunuz yer ile ilgili bilgileri size aktarır ve ardından Uçhisar Kalesi etrafında fotoğraf molası verilir.

Tur Lokasyonları

 • Uçhisar Kale Altı
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Çavuşin Köyü
 • Avanos (Çölmek Atölyesi
 • Paşabağı/Zelve
 • Devrent Vadisi
 • Aşk Vadisiİkinci durağımız olan  Göreme Açık Hava Müzesine hareket edilir.1985 yılından beri  Unesco Dünya Mirasları listesinde  bulunan Göreme Açık Hava Müzesinde kaya kiliseleri, ilk Hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri, Roma zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı gezerek görebilirsiniz.Kilise ve şapellerin duvarlarında sıra dışı binlerce yıllık olan freskleri görebilirsiniz. Duvarlardaki Freskler günümüze kadar dayanmış ve bugüne kadar gelmiştir.Daha sonra tarihi ve eski bir Yunan Köyü olan Çavuşin Köyü’ne kısa bir gezi düzenliyoruz.Yerel bir restaurantta Kapadokya’ya özgü öğle yemeğine katılıyoruz ve yemekten sonra Avanos ilçesine yol alıyoruz.Burası milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığında pişmiş toprak ile çanak, çömlek, ve seramik atölyelerine ev sahipliliği yapan sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneyimleme şansını buluyorsunuz.Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak Avanos’dan geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Hallys olarak da bilinen Kızılırmak’dan gelir.Çanak ve çömlek atölyesi olan bir dükkanı ziyaret ediyoruz. Çanak ve çömlek yapılışını izleyip ayrıca sizlerde çanak, çömlek yapımını deneyebilirsiniz.Sonraki durağımız Paşabağı-Zelze‘dir. Burada Aziz Simeon adına yapılmış şapel ve birçok kaya mekânları bulunur. 3 vadiden oluşan Zelve ören yerinde peribacaları çok yoğundur. Hıristiyanların 9. ve 13. yüzyıllarda yerleştikleri önemli bir yerleşim ve dini merkezdir. Geyikli, Balıklı ve Üzümlü kiliseler bu vadide bulunan en önemli kiliseleridir ve ikonoklastik dönem öncesine aittirler. Ayrıca burada 1952 yılına kadar iskân edilmiş bir çok yapıya da rastlanmaktadır.Bir sonraki gideceğimiz yer  ise Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)’e olarak ta bilinir.Hayallerinizi büyüleyecek olan Devrent Vadisinde mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş kayaları ve  şekilleri yakından görebilmektesiniz.Şimdi Aşk Vadisine geçiyoruz. Kapadokya bölgesinin en önemli yerlerinden biri olan aşk vadisi şahane yapılarıyla kendinde hayranlık bırakan peribacalarıdır. Üzerine Şapka konmuş silindir görünümündeki peri bacalarının ihtişamına hayran kalacaksınız aşk sembollerinin muhteşem yansımalarında fotoğraf çekmek için sıra beklemeniz gerekecek. Bu oluşumlar ihtişamı, boyutları ve kendine özgü renkleriyle etkileyiciliğinin sınırlarını zorlayan görünüşleri ile sizi kendisine hayran bırakacaktır.
Daha Fazlasını Görüntüle

Dahil Olanlar/Olmayanlar

 • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
 • Klimalı 16-19 Kişilik Konforlu Araçlar
 • Otelden Alış ve Otele Bırakış
 • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
 • Öğle yemeği
 • Kişisel Harcamalar
 • Yemeklerdeki İçecekler

Tur Yerleri

Created with Sketch. Göreme Avanos Çavuşin

S.S.S

Servis ile Nerelerden Alınıcağız?
Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Ortahisar, Ürgüp ve Avanos bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir. Şayet Nevşehir, Mustafapaşa gibi lokasyona daha uzak bölgelerde kalıyorsanız, ayrıca servis ücreti ödemeniz gerekebilir. Servis ücreti bölgenizden tura katılacak kişi sayısına göre belirlenir veya ücrete dahil edilir. Talep edilmez

Değerlendirme

0/5
Derece yok
İnceleme 0 genel bakış
Mükemmel
0
Çok İyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Berbat
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir inceleme yazın

Created with Sketch.
ücret 250,00₺

Ayrıca gibi olabilir

Bize Bir Mesaj Yazın!