from 175,00₺
Rezervasyon Yap

Kapadokya Deve Turu 1 Saat

Created with Sketch. Göreme,Nevşehir
Derece yok

Süre

60 Dakika

İptal

İptal Yok

Grup Boyutu

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

Deve turumuz Kapadokya’nın Ortahisar Kasabasında bulunan deve çiftliğinde başlar ve tur programına dâhil olan bölgenin ünlü vadileri (KIZIL VADİ – GÜLLÜDERE VADİ – MESKENDİR VADİ) deve üzerinde gezilerek tekrar başlangıç noktasına dönülür. Kapadokya’nın muhteşem manzarası ile yapacağınız deve turunuz yaklaşık 1 saat sürer. Turumuza bulunduğunuz otelden alınarak tekrar otelinize bırakılma (transfer) ücrete dâhildir. Tarihte ‘’İpek Yolu’’ olarak isimlendirilen ticaret yolunun Anadolu geçiş rotası olan Kapadokya bölgesinde geçmişin izlerini seyyahlar gibi yaşayabilme fırsatının tadını çıkarın.

Hıristiyanlığın gelişim döneminde (1. ve 3. Yüzyıl arası) bir çok dini karakterin ve olayların merkezinde kalan Kapadokya bölgesi Ortodoks mezhebinin kuruluş yeridir. Bu sebeple bölgede çok sayıda kilise kalıntıları bulunmaktadır. Doğu Hıristiyan halkları için ise hala bir haç ve cazibe merkezidir.

Bu kültürel zenginlikleri ve yöresel hikayeleri dinlerken Kapadokya’nın manzarasını izleyebileceğiniz bu aktiviteye sizleri de bekleriz

Deve biniciliği hakkında eğer hiç tecrübeniz yok ise merak etmeyin. Turdan hemen önce tecrübeli öğretmenlerimizin kısa süreli eğitimleri sayesinde Deve Biniciliği hakkında bilmeniz gereken temel bilgileri uygulamalı olarak edinirsiniz.

Kendiniz ve sevdiklerinizle birlikte Kapadokya’daki muhteşem vadileri deve üzerinde görerek unutulmaz bir macera yaşayın.

Aynı deve üzerine 2. kişi için lütfen ödeme panelinden işaretleme yapınız.

Daha Fazlasını Görüntüle

Dahil Olanlar/Olmayanlar

  • Rehberlik
  • Otelinizden alınış ve bırakılış
  • Çay İkramları
  • Profesyonel Fotoğraf Çekimi
  • Profesyonel Video Çekimi
  • Kişisel Giderler
  • Yemek

Aktivite Yerleri

Created with Sketch. Göreme,Nevşehir

S.S.S

Kapadokyada'ki deve turu için en iyi sezon hangisidir?
Kapadokya'da deve turu için en iyi sezon ilkbahar, sonbahar ve yaz aylarıdır. Ancak Kapadokya’nın eşsiz güzelliği arasında kışın beyaz örtüsü üzerinde de deve turunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yılın her mevsiminde ayrı bir güzelliği vardır.

Deve turu sırasında hangi kıyafetleri giymemiz gerekir?
Kapadokya deve turu sırasında kıyafetlerinizi sizleri sıkmayacak ve otururken rahatsız etmeyecek şekilde tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Tur sırasında kendinizi rahatsız ve gergin hissetmemeniz için rahat kıyafetler giyinmelisiniz.
Deveye aynı anda 2 kişi ya da çocukla binebilir miyim?
Deveye (140 kg) toplam ağırlığı geçmemek şartı ile aynı anda 2 kişi binebilmektedir. İki kişi deve ile güvenli bir şekilde gezilebilir. 2. Kişi aynı deve ile tura çıktığında %50 indirimli fiyatlandırılıyor. 0-6 yaş ücretsiz. 7 yaş ve üstü %50 indirimlidir.

Deve turu sırasında yanımıza almamız gereken malzemeler nelerdir?
Kapadokya deve turu sırasında yanınıza iyi fotoğraf çeken bir kamera yada telefon alabilirsiniz. Bu cihazları küçük bir çantaya koyarak, sırtınızda taşıyabilirsiniz. Yanınıza başka bir eşya almanız gerekli değildir. Siz değerli misafirlerimize renkli şapkalar yada panço - yelek, şayet hava yağışlı olursa yağmurluk vermekteyiz.

Hiç deveye binmeyen bir insan deve turu yapabilir mi?
Hiç deveye binmeyen bir insan deve turunu çok rahat bir şekilde yapabilir. Yapmanız gereken tek şey rehberinizin tavsiyelerine uymaktır. Rehberiniz ve görevliler ne diyorsa eksiksiz yerine getirdiğinizde Kapadokya deve turu sizler için unutulmayan harika bir anıya dönüşüyor.

Kapadokya'da deve turlarına kimler katılabilir?
12+ yaş üstü Herhangi ciddi bir sağlık sorunu olmayan Grup aktivitelerine uyumlu Zaman konusunda sıkıntısı olmayan Deve üzerinde panik yapmadan sakinliğini koruyan Heyecanını strese dönüştürmeden kendi sağlığını riske atmayacak herkes bu tura katılabilir.

Değerlendirme

0/5
Derece yok
İnceleme 0 genel bakış
Mükemmel
0
Çok İyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Berbat
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir inceleme yazın

Created with Sketch.
ücret 175,00₺

Organized by

admin

Üyelik Tarihi 2021

1 İncele

Bize Bir Mesaj Yazın!